Ekologiško gyvenimo būdo vizijos

Ekologiško gyvenimo būdo vizijos

Rūta Narmontaitė
ruta.narmontaite@fc.vdu.lt

Ar pastebėjote, kad sąvoka „ekologija“ disponuojama vis dažniau? Ar pastebite, kad ne tik žmonių gyvenime, bet ir žiniasklaidoje skiriama vis daugiau dėmesio sąskambiui „ekologiškas gyvenimo būdas“? Pats terminas „ekologija“ apibūdina mokslą, tiriantį gyvųjų organizmų santykius aplinka, įskaitant klimatą, geografines sąlygas, gyvosios ir negyvosios gamtos sąveiką. Tačiau žmonės linkę labiau domėtis ekologiška gyvensena, sveika mityba, gamtos turtų taupymu ir panašiai.
Bet pakalbėkime apie spaudą. Štai, pavyzdžiui, jau apie du dešimtmečius leidžiamas laikraštis „Žaliasis pasaulis“.

Tačiau tik neseniai garsiausi šalies naujienų portalai įkūrė skiltis, skirtas gamtos apsaugos temoms. http://www.delfi.lt kuruoja tinklalapį http://www.grynas.lt, kuris, pasak steigėjų, yra ilgalaikis, viešai prieinamas, nemokamas informacinis projektas apie aplinką, jos saugojimą, atsakingą vartojimą, darnų gyvenimą ir gamtą. Projektą „Grynas“ sudaro trys nuolat atnaujinamos naujienų rubrikos „Darni aplinka“, „Grynas gyvenimas“ ir „Gamta“.

Portalas Alfa.lt įkūrė skiltį „Eko redakcija“. Pavadinimas taip pat „signalizuoja“, kad čia bus rašoma madingomis temomis. Ir tų temų spektras – labai įvairus: nuo straipsnių apie saulės energiją naudojančias ekologiškas šiukšliadėžes iki svarstymų, kokius pavojus kelia neekologiški drabužiai. Kituose naujienų tinklalapiuose randama vis daugiau straipsnių ekologiško gyvenimo būdo tematika, tad tikimasi, kad atsiras ir daugiau tokių rubrikų bei skilčių.
Neabejingos tam ir mokslo įstaigos: ypač sveikintina Vytauto Didžiojo universiteto iniciatyva „Mąstyk žaliai“ , kur studentai, o kartu ir plačioji visuomenė, raginami įvairiais būdais tausoti gamtą. Užuot važiavusi liftu universiteto bendruomenė skatinama lipti laiptais, viešąjį transportą keisti į dviračius, panaudotas baterijas mesti į tam tikras dėžes, pagalvoti prieš spausdinant dar vieną popieriaus lapą ir t. t. Tad jei norime kažką keisti, visų pirma turime pradėti nuo savęs.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: