„Baltijos“ tarša

Birutė Birgelytė
birute.birgelyte@fc.vdu.lt

PS.: Ačiū Stovui;).

Gyventi „Baltijoje“ – ne vieno VDU studento svajonė. Tokią ir aš kadaise turėjau. Pamenu, kaip apsidžiaugiau pamačiusi savo pavardę studentų, gavusių kambarius bendrabutyje, sąraše. Iš pat pradžių viskas buvo tiesiog puiku – graži, sutvarkyta aplinka, vis nauji veidai, reikiama pagalba, vos tik ištiesus ranką. Tiesiog pasaka. Sakau tai visiškai be ironijos. Nu, gerai, gal su mažyte. Bet grįžkime prie temos. Pagyvenus „Baltijoje“ ilgesnį laiką, teko nusiimti rožinius akinius ir susidurti su realybe, kuri ne visada buvo priimtina. Turbūt pats įsimintiniausias studentiškojo gyvenimo trūkumas – dažnas, kartais tiesiog nuolatinis, triukšmas. Vos tik pradėjusi gyventi bendrabutyje, tiesiog „negalėdavau negirdėti“ įvairių gatvės garsų. Ypač įsimintini būdavo šokių maratonai „Amerikoje pirtyje“ – kartais kiekvieną naktį turėdavau „Ameriką kambaryje“. Nors ir taip jau būdavo žiauriai linksma, dar linksmiau pasidarydavo, kai už gretimos sienos pradėdavo sklisti kitas „bumčikas“. Tekdavo justi šį vidinį masažą 24 valandas per parą. Ši problema iš dalies pati „išsisprendė“ – „Amerikos pirtyje“ patalpose bus įrengta dar viena VDU meno erdvė. Tačiau norint šią problemą visiškai išspręsti, reikalingas didesnis „barakinis“ supratimas – prieš pagarsinant muziką, bent šiek tiek reikėtų pagalvoti apie už „popierinės“ sienos tebeesantį kaimyną.

Be fizinės taršos, mūsų „Baltija“ taip pat gali pasiūlyti itin gaivų orą. Norint tuo įsitikinti, tereikia tik nusileisti laiptais žemyn ar pakilti aukštyn – mat laiptinės visuose aukštuose yra paverstos rūkymo erdvėmis. Smagu būdavo gauti nemokamą nikotino ir kitų toksinių medžiagų dozę vos tik trumpam išlėkus į svečius pas apačioje gyvenančius draugus. Plius dar tas nuostabus drabužių bei plaukų kvapas. Kaip reikėtų išspręsti šią problemą? Pats paprasčiausias sprendimo būdas – įrengti rūkymo kambarį/-ius, kuris/-e taip pat praverstų kaip „žmonėjimosi“ vieta.

Jau pats žodis bendrabutis pažymi, kad jame gyvenama „bendrai“, t. y. atsižvelgiant į kiekvieno gyventojo interesus, kad ir kokie keisti jie bebūtų. Mano keistenybe buvo noras gerai išsimiegoti, atlikti savo darbus ramioje aplinkoje bei kvėpuoti niekuo papildomai neprisotintu oru. Būtų įdomu sužinoti, kokias keistenybes turi / turėjo kiti „bendrabutiniai“ veteranai. Jei norėtumėte pasidalinti savo mintimis, tiesiog brūkštelkite.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: