Studentai yra tiesiog tinginiai

Renata Novogreckaitė
renata.novogreckaite@gmail.com

Kaip jau žinote, visi KAMBARIOKAI studijuojame VDU Žurnalistiką. Per paskaitą „Creative writing online“ gavome užduotį sukurti plakatą, kuris skelbtų studentams kokią svarbią žinią.

Mano manymu, pati svarbiausia žinia – studentai nemoka išnaudoti visų jiems universiteto teikiamų galimybių. Nieko naujo jiems nereikia kurti. Viską jie turi, tik nemoka susižinoti. Gal atrodo, jog kalbu piktokai, tačiau taip ir yra. Pykstu ant studentų. Dauguma jų – tinginiai. Keletą universiteto siūlomų galimybių ir pavaizdavau savo plakate: pažintys su kitų šalių studentais, naujų kultūrų, religijų pažinimas, meno su kaupu, pasaulio pažinimas ir savęs ugdymas keliaujant studijuoti į kitus universitetus, akiračio plėtimas universiteto bibliotekose, patogios mokymosi erdvės, kuriose gali sutikti įdomių žmonių. Ir dar daug kitų galimybių, kurias pavaizduoti neužteko vietos popieriaus lape.

Tikiu, jog tą kartą, kai nepatingėsi ir naršyklės lange suvesi „www.tavo universiteto pavadinimas.lt“, rasi daug naujos informacijos.

R. Novogreckaitės nuotr.

R. Narmontaitės nuotr.

Kūrybos proceso rezultatą matote nuotraukose. Daugiau akimirkų iš paties kūrybos proceso rasite mūsų tinklaraščio Facebook puslapyje M2Data.

Kaip būtų galima sumažinti studentų tinginystę?

Bandysiu pateikti keletą būdų, kas galėtų motyvuoti tuos tinginius studentus. Bent jau tikiu, kad šie būdai motyvuotų mane.

1. Studentų laisvalaikio centras VDU. Panašų centrą Kaune KTU Studentų atstovybė „pasiskolinusi“ idėją iš Švedijos universitetų įsteigė Studentų g. 69. Jame laisvu nuo paskaitų metu KTU studentai gali turiningai praleisti laiką: mini biblioteka, stalo žaidimai, stalo futbolas, biliardas, stalo tenisas, arbata, galimybė pasišildyti maistą ir daug kitų galimybių.

2. Studijos ar stažuotė pagal „Erasmus“ ar kitą programą. Neišnaudoti tokios galimybės studijuojant – tiesiog gėda. Aš pati bakalauro studijų metu atlikau praktiką Olandijos įmonėje. Kam įdomu – žvilgerėkit. Įspūdžių begalė. Rekomenduoju nedvejodama.

3. Diskusija su dėstytojais neformalioje aplinkoje. Sveikintina idėja, jau ne kartą įgyvendinta VDU – „Aš, alus ir dėstytojas“. Gal kam bus įdomu paskaityti ir straipsnį „Ar studentai ir dėstytojai gali būti draugai?“

4. Kultūriniai jaunimo mainai. Studentams reikėtų įsiminti Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros interneto svetainę www.jtba.lt, nes joje galima rasti daug tarptautinių projektų jaunimui, kai finansuojama 70 proc. kelionės išlaidų, o apgyvendinimas ir maitinimas 100 proc. Mainų trukmė nuo savaitės iki pusantros. Dalyvavau – verta. KTU Studentų atstovybė aktyviai siunčia savo universiteto studentus į tarptautinius projektus. Peržvelkit filmuotą medžiagą. Studentams dėl projektų reikėtų kreiptis į savo universiteto Studentų atstovybes.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: