„Pilietinė žurnalistika“ – ne tik sąvoka

Birutė Birgelytė
birute.birgelyte@fc.vdu.lt

PEW Center for Civic Journalism – tai „visuomeninių žurnalistikos projektų inkubatorius“, kaip save vaizdžiai apibūdina pati organizacija. Vykdomi projektai yra gana įvairūs – Centras yra išleidęs publikacijų, filmų, rengia mokslinius tyrimus, konferencijas bei seminarus pilietinės žurnalistikos tematika. Analizė apima ne tik teorijas, bet ir praktikas.

The Civic Journalism Initiative – tai Minnesotos radijo (Minnesota Public Radio) pilietinė iniciatyva, kuria siekiama paskatinti visuomenę diskutuoti aktualiais visuomeniniais klausimais. Vienu iš tokių pavyzdžių yra kartu su Harvardo universiteto profesoriais surengtas seminaras žurnalistams, benagrinėjantiems indėnų tautos problemas.

Giedrės blogas – tai pilietinės žurnalistikos savanorystės pavyzdys. „Rašau šį blogą, nes tikiu, kad turiu ką pasakyti“, – štai taip savo apsisprendimą vykdyti šį projektą aiškina pati autorė. Neabejotinas blogo privalumas – galimybė vykdyti pastovų viešojo gyvenimo monitoringą, užmegzti dialogą su visuomene.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: