Pilietinė žurnalistika

Modesta Aukštuolienė
modestike@gmail.com

Šiandieninė žurnalistika stengiasi ne tik pateikti informaciją, bet ir sukurti ryšį su auditorija, skatinti ją aktyviai dalyvauti viešajame gyvenime, spręsti svarbias socialines problemas. Tokias funkcijas atliekanti žurnalistika vadinama pilietine žurnalistika. Paprasčiausias to pavyzdys – daugelyje žiniasklaidos priemonių esančios skaitytojų nuomonių bei laiškų skiltys. Labiau išgirsti skaitytojų lūkesčius padeda informacinės technologijos, jų dėka pilietinė žurnalistika tampa svarbiu ginklu sprendžiant visuomenės  bei atskirų piliečių problemas.

Vienas iš pilietinės žurnalistikos pavyzdžių lietuviškoje žiniasklaidos erdvėje – Vakarų ekspreso internetiniame tinklalapyje esanti rubrika Projektai. Šiuo metu vykdomi šeši projektai – Bio-detox, Klaipėdos arena, Kodėl man (ne)gera gyventi čia, Skonio reikalas, Tą garbę gavome užgimę… bei Nėštukės dienoraštis. Štai Bio-detox projektu siekiama atsakyti į iškilusius skaitytojų klausimus apie detoksikacijos aparato veiksmingumą išbandant jį bei aprašant pojūčius.

Verta apsidairyti užsienio žiniasklaidoje, kadangi ten galima rasti kur kas solidesnių pilietinės žurnalistikos pavyzdžių. Vienas tokių pateikiamas žemiau esančioje nuotraukoje. Šiuo atveju projektą galima vadinti pilietine žurnalistika, ne todėl, kad jis užmezga ryšį su auditorija, tačiau todėl, kad analizuoja ir siūlo spręsti itin svarbias problemas.

Pilietinė žurnalistika – svarbus mokslinių tyrimų objektas. Sekančioje nuotraukoje kaip tik vieno iš projektų tiriančių šį reiškinį internetinė svetainė. Projektas unikalus tuo, kad pilietinės žurnalistikos vystymąsis stebimas visuose pasaulio žemynuose.

Minėtame projekte kaip pilietinės žurnalistikos pavyzdys pateikiamas Europos Sąjungos internetinis portalas Café Babel, kuriame taip pat galima rasti nemažai publikacijų Lietuvai svarbiomis temomis.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: