Trys pilietinės žurnalistikos pavyzdžiai

Trys pilietinės žurnalistikos pavyzdžiai

Laura Mateckytė
laura.mateckyte@fc.vdu.lt

Pilietinė  žurnalistika  gali būti apibūdinama, kaip piliečio arba piliečių grupės aktyvus dalyvavimas informacijos ir naujienų atrinkimo, analizavimo, kūrimo ir platinimo procese. Šio piliečių dalyvavimo tikslas yra suteikti nepriklausomą, patikimą, tikslią, išsamią, kiekvienai demokratinei visuomenei reikalingą informaciją.

Manau, jog pilietinės žurnalistikos ryškiausių pavyzdžių galima rasti internete. Ieškodama pilietinės žurnalistikos pavyzdžių, atkreipiau dėmesį, jog yra nemaža dalis tokių pavyzdžių – tinklaraščiai. Ypatingai daug tokių pavyzdžių – žinomų žmonių, tokių kaip A.Račas, A.Užkalnis – tai žmonės, kurių pavardės yra žinomos, kurie aktyviai reiškiasi žiniasklaidoje.

Pasirinkau būtent šiuos tris pilietinės žurnalistikos pavyzdžius, nes norėjau pasirinkti kuo įvairesnius pavyzdžius . Pirmasis -tinklalapis www.sveikasvaikas.lt . Antras – A.Račo asmeninis tinklaraštis. Manau, jog šis tinklaraštis yra vienas geriausių pilietinės žiniasklaidos tinklaraščio pavyzdžių. Trečias pavyzdys, man asmeniškai itin įdomus, pats įdomiausias iš visų pateiktų – tinklaraštis, rašantis apie televiziją. Kaip teigiama tinklaraštyje, tai yra tiesiog proceso analizė, o ne žinių skelbimas.

Reklama
  1. Artūro Račo tinklaraštį ir aš karts nuo karto aplankau. Randu tikrai kokybiškų minčių. Komentaras apie Prezidentės metinį pranešimą geriau skaitosi šiame tinklaraštyje http://racas.lt/ko-prezidente-nepasake/ nei kitoje internetinėje „sausoje“ spaudoje

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: